NENARODILI SME SA S NENÁVISŤOU V NAŠICH SRDCIACH

Je toho tak strašne veľa, čo by som Vám chcel týmto príspevkom povedať, napísať, vyjadriť.

Ale azda stará dobrá jednoduchosť nesklame, ak Vám tu napíšem, že:

ĎAKUJEM VÁM!!!!!!!!!! Za to, že nasledujete moje učenie!

ĎAKUJEM VÁM!!!!!!!!!! Za to, že ste členmi nášho centra Red Dragon!

ĎAKUJEM VÁM!!!!!!!!!! Za všetku pomoc pri realizovaní jednotlivých akcií a podujatí!

Všetkým Vám ďakujem ! Ďakujem za to všetko súvisiace s Red Dragon!

Ďakujem Vám za tých nádherných 10 rokov!

 

Majster Kjósan navštívil majstra Jisana. Ten ho privítal:
„Celé leto som ťa nevidel ísť touto cestou. Čo si tam dole robil?“
Kjósan odvetil:
„Obrábal som pôdu a sial proso.“
„Teda si leto nepremárnil.“
„A ty čo si robil celé leto?“
Jisan povedal:
„Jedol som vodne a v noci som dobre spal.“
„Teda ani ty si svoje leto nepremárnil.“

 

Milujem tento Zenový koán – túto Zenovú múdrosť. Otvára komnaty žitia, o ktorých existencii pochybujú veľakrát aj mystici a spiritualisti. Vedie ma dlhé roky Cestou Budo a okrem iného určuje kedy si mám dať pauzu a kedy mám (na sebe) makať.

Je skutočne bežným javom, že keď si v noci ľahnem a v mysli rekapitulujem deň, zistím, že som výcvikovému centru Red Dragon venoval 13 až 15 hodín. V zásade spím do 5 hodín, a to ostatné predstavuje súkromie. Takto vyzerá hrubý obrys môjho pracovného dňa.

A milujem to. Ten stav a ten dobrý pocit, že som mohol niečo urobiť pre seba , pre svojich blízkych, pre svoje okolie. Milujem to a Bohu som vďačný za to, že môžem skoro ráno vstať z postele a ísť pracovať. A nejde len o Red Dragon, vnímal som to rovnako aj keď som bol zamestnaný v rôznych firmách.

Chcem sa týmto dotknúť toho, ako ma žiadate o tréningové plány, rôzne rady ohľadom trénovania, o program na zvýšenie rýchlosti, vytrvalosti, či techničnosti a podobne. Viem, nikdy som Vám nič konkrétne nedal, maximálne dvoma vetami zhodnotil Váš stav a hotovo.

Nehnevajte sa na mňa, nejako podvedome môj duch začal pred rokmi v tejto veci praktikovať „Karolo Konturizmus“ a podhadzuje Vám tak maximálne nejaké útržky z mojich vlastných tréningov, s ktorými si ledva viete rady. Viem, je to nekamarátske, ale nie je to naschvál. Vy všetci, ktorí ste ma v ostatných rokoch požiadali o radu, ste na veľmi vysokej úrovni Budo a tak podvedome Vám nejako „odvrknem“ a Vy rezignovane poviete: „Ok, Peťo.“

Karol Kontúr vždy na dotazy ľudí, či by sa mohli prísť pozrieť na to ako trénujem (e) s Karolom odpovedal: „Nie! Zakazujem!“ Dlho som tomu nerozumel a aj som mu to vyčítal, dnes však už viem, prečo to robil a prečo nesmel nikto nikdy vedieť dátum a čas nášho trénovania. Ale o tom nechcem písať.

Rozhodol som sa Vám na tomto mieste posunúť niekoľko vecí, faktov, elementov, ktoré vytvárali za čias Karola môj vlastný tréning. Tak som to vypočul ešte počas Vianoc a vypísal si niekoľko poznámok, ktoré Vám chcem posunúť.

Dovoľte mi poznamenať, že Karol bol VÝNIMOČNÝ človek a VÝNIMOČNÉ bolo aj trénovať s ním, tak Vás veľmi prosím o takýto postoj:

  • viem, že sa niektoré veci absolútne nezhodujú s učebnými textami pre trénerov úpolových športov a na základe toho, Vás prosím, k tomu aj takto pristupujte - neskúšajte experimentovať so sebou samým, je to nebezpečné!!!!!!!! Ak Vám Vaše srdce povie nie, tak nie!
  • musíte si pri Vašom tréningu vždy určiť prioritu – napríklad ,chcem byť technický a rýchly´
  • Prosím, načúvajte vždy Srdcom a uvedomte si, že metóda, vďaka ktorej som napredoval, nemusí vyhovovať Vám!
  • všetko je pravda a všetko sa stalo


Prosím prijmite toto ako maličký darček pre Vás pri príležitosti 10. Výročia Red Dragon.

Ako odpovede na Vaše otázky ohľadom tréningu.

Svoj vlastný tréning mám rozdelený z viacerých hľadísk ale zjednodušene napísané – mením ho po kvartáloch. Nikdy netrénujem rovnako viac ako tri mesiace. A tak to bolo aj s Karolom.

 

Pravidlo jedna:


Nájdi si vo svojom okolí Posvätné miesto, musíš to cítiť, Tvoje Srdce Ťa Tam dovedie. Tieto miesta existujú všade, sú to miesta, kde ešte moderná doba až tak nezasiahla a to miesto je stále Strážené Vyššími formami Bytia.

Ak ho nájdeš, dozvieš sa tam, kedy presne môžeš prísť cvičiť, alebo tam rozjímať.

Jeden z prvých tréningov by si mal absolvovať bosý a veľmi voľne oblečený, (chlapi aj hore bez) bez ohľadu na počasie. Bosé nohy predstavujú návrat k Pokore, začiatok spájania sa s vesmírom a začatie harmonizovania s ním. Navyše na chodidlách sú rôzne akupunktúrne body, ktoré pri styku s trávou a zeminou vedú čistú energiu zo Zeme do organizmu a takto ho očistia. Do pol pása preto, lebo potrebuješ, aby sa Ťa dotkol vietor – všetkých možných bodov, ktoré tam sú – nesie Ti energiu Nebies.

Takto si zacvič Kata – akékoľvek – Karate, Taekwondo, suburi s mečom, palicou, nunčakami. Časom prídeš na to, ktorá Kata Tebe „nesedí“ naopak, ktorá harmonizuje s prostredím, kde cvičíš, resp. ktorá Ťa vedie ďalej Cestou Bojovníka a pomáha Ti otvoriť ďalšie dvere.

Cvič tvrdo! Žiadne čáry máry! Žiješ vo fyzične, tak sa nespoliehaj na nejaké kúzla, že Ti v niečom pomôžu. Buď čarodej v technike – sústreď sa , zvoľ si techniku a makaj!


Pravidlo dva:


Nikdy neposudzuj iného, neohováraj, nesúď!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Toto všetko zatemňuje myseľ a kvôli týmto primitívnym veciam nikdy neuvidíš veci na Ceste Bojovníka, ktoré by Ťa mohli doviesť ďaleko ako dávnych Samurajov .

Všetko o čom má Bojovník rozmýšľať, príde prirodzene s veľkou silou a farbou. To, čo predstavuje ohováranie a blábol, budeš na jazyku cítiť ako mentálny smrad.

 


Pravidlo tri:

Uč sa načúvať ľuďom. Všetky Vyššie Bytosti rozprávajú (okrem iného) ale určite v začiatkoch tréningu skrze ľudí. Začni im načúvať srdcom a nauč sa vycítiť v ich reči Odkaz pre Teba.

Príklad, ktorý si dobre pamätám – v roku 1997 som sa pomaličky ale isto pripravoval na maturitu a už vtedy som mal vážnu ponuku odísť zo Slovenska a zdokonaľovať sa v Spojených Štátoch Amerických v Aikide a zároveň tam bola perspektíva nástupu služby k tajným zložkám. Prisahám, že nikto o tom nevedel, šak by som bol blbec, keby áno. Nevedel som, čo s tým, prešli mesiace a stále ma ľudia z toho fachu nejako vyhľadali a pýtali sa či už som sa rozhodol. Takmer áno, ale v jeden krásny jarný deň som navštívil v Nacinej Vsi moju, dnes už nebohú babku Tomkovú a sadol si k nej na lavičku, pred dom.

Rozprávali sme sa o všeličom, o maturite, o bojovom umení, o bežnom každodennom živote atď.

Samozrejme, ani hláskou som jej nenaznačil, že o niečom vážnom rozmýšľam, keď tu zrazu počujem jej slová:
„Petrik, ľudia akoby zošaleli, každý chce odtiaľ odísť, všetci sú nespokojní a strašne nadávajú na celý systém. Ale prečo niekto nepovie zostaňte, budeme bojovať za naše Slovensko. Kto tu zostane, keď všetci mladí utečú do zahraničia? To rovno môžeme vrátiť krajinu Maďarom.“

Kľudne nech Vám to teraz príde ako niečo primitívne alebo nepostačujúce, ale v tom momente som jednoducho vedel, že toto je Odkaz pre mňa. Rozhodol som sa zostať a založil som kapelu „Leader.“

 


Pravidlo štyri:

NO PAIN NO GAIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ŽIADNA BOLESŤ, ŽIADNY POKROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nesmieš sa v tréningu Budo ľutovať. Ak Ťa pri nejakom cviku niečo bolí, tak to len homeostáza nasadzuje odpor, nechce nič meniť.
Ser na ňu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ak si si povedal, že dnes urobíš 100 seikenov, a skutočne si ich urobil, pridaj ešte aspoň 10!!!!!!!!

Aj keď budeš mať na druhý deň svalovicu jak hovädo, pamätaj, že telo nemá na výber – musí sa z toho len dostať.

Prečo by si mal toto absolvovať?

Lebo pri takomto extrémnom zaťažení sa Tvoj duchovný zrak rozvíja a otáča sa do Teba. Máš jedinečnú možnosť vďaka tomu vidieť svojho Ducha, svoju podstatu a na základe toho pochopiť, KTO VLASTNE SI A ČO MÁŠ NA TEJTO ZEMI, V TOMTO ŽIVOTE UROBIŤ.

 


Pravidlo päť:

Strach, hnev a nenávisť sú hluky energií, ktoré od nepamäti putujú vesmírom a viažu sa. Nikdy nedovoľ, aby sa naviazali na Tvoje srdce a udomácnili sa tam.

Ak sa tak predsa stalo, čo najskôr hľadaj v sebe silu pozrieť sa na nich „zhora“, aby si videl, kde je ich podstata, rozmotal ich a poslal späť do vesmíru, alebo ich pretvoril. Nenarodili sme sa s nenávisťou v našich srdciach.

 


Pravidlo šesť:

Rob to čo cítiš vo svojom srdci, že je potrebné urobiť. Bez ohľadu na to, kto si čo myslí. A nebude príchodu ani odchodu. Nebude dnu ani von. Bude len Láska.

Pravidlo sedem:

Pamätaj – Láska sa láskou vraždí.

Mám Vás rád a rád som s Vami.

S úctou,
Peter Tomko,
1.3.2014