REPORTÁŹ Z PODUJATIA GALA VEČER RED DRAGON 2018

 

REPORTÁŽ  Z PODUJATIA GALA VEČER RED DRAGON 2018

8. decembra 2018 sa v Penzióne Dolina na Zemplínskej Šírave konal slávnostný večer venovaný filozofii bojového umenia Aikido, teda venovaný všetkým ľuďom praktikujúcim toto bojové umenie vo výcvikovom centre Red Dragon a tiež ich blízkym, príbuzným a priateľom – Gala večer Red Dragon 2018.
Hlavným motívom ako každý rok, bolo ocenenie ľudí, ktorí výrazne pokročili v tréningu a tiež odovzdanie ceny za prínos Red Dragon v oblasti manažovania tohto výcvikového centra.
V skutku dynamický večer ponúkol rozhovory s trénermi nie len Aikida ale i s legendou bojového umenia Ju Jutsu, Csabom Harsányim, s ktorým Red Dragon už niekoľko rokov spolupracuje. Nasledoval koncert kapely Red Dragon Band v zložení Pavol Hlaváč – klávesy a Peter Tomko – gitara a spev.
Hralo sa naplno a spievali asi všetci, keď sálou zneli piesne Petra Tomka, a dovolím si napísať – tie, ktoré už fakt zľudoveli, ako Zuzana, Modlitba alebo Krásne ženy a vráskaví sympaťáci ale aj vypaľovačka od slovenskej legendy Elán, Človečina.
Mentálne ticho nastalo pri piesni Petra Tomka – Opustená, keď spevák povedal:
„Nasledujúca pieseň je o tom, ako je to v knihe Malý Princ – Si navždy zodpovedný za všetko, čo si si k sebe prípútal, povedala líška Malému princovi. Som zodpovedný za svoju ružu, opakoval Malý princ, potom už zaznel hlavný riff skladby....a slová:
Nevinná ako rieka
Ďaleká a pustá ako ruža v prérii
Píše a mlčí
Od splnu mesiaca ju delia čiesi oči
Mimo seba, mimo blízkosti
Oceňovanie ľudí bolo vskutku zážitkom – mladí i starší, deti i zrelí dospelí, ženy i muži – tým všetkým odovzdal cenu osobne Peter Tomko.
Ak chcete lepšie pochopiť filozofiu Aikida a máte ostych ísť a prihlásiť sa na tréning, mali by ste sa zúčastniť slávnostného večera Red Dragon. Je až neuveriteľné, koľko ľudí spája jeden človek a hlavne, akú atmosféru dokážu spolu vytvoriť.
Keď som sa Petra Tomka opýtala na pocity z tohto podujatia, povedal:
„Red Dragon je jedna veľká rodina, to je celé.“
„A nejaký moment, povedzme mystický....?“
„Keď stodesať ľudí spievalo so mnou skladbu Modlitba...“

Erika
 

 

 

 

Free Joomla Lightbox Gallery